Hivatalos nevén Formula 1, hazánkban pedig legsűrűbben Forma 1, vagy F1-ként hívjuk, a világ legdrágábbnak számon tartott sportja, az egyik legnépszerűbb autósport. Főleg Európában, de világszerte is a több kontinensen való versenyzés elterjedése végett hatalmas érdeklődés övezi. A legtöbb online fogadóirodánál pedig természetesen megtalálható a Forma 1 tippmix fogadás.
Fontos megni, hogy ez egy elég erős technikai sport, így az emberi tényezők mellett nagy szerepet kap a technika- szerencsefaktor is, mivel itt alapvetően két tényezőn múlik a siker. Ha az adott pilóta jó formában is van, bármikor leállhat technikai meghibásodás miatt az autója, így alapvetően a kisebb oddsokat nem érdemes keresni, mivel túl nagy kockázatot vállalnánk a mögöttes hozzáadott érték reményében.
A Forma-1 egy az autósportoktól is távolabb álló, egyedi szabályokkal rendelkező lebonyolítása végett több bukmékernél is érdemes megvizsgálni, hogyan fogadhatod a száguldó cirkuszra. Mivel egyes opcióknál lehetséges, hogy más és más szabályzat és értelmezés által érintett fogadóirodánként, érdemes tisztában lenni vele a fogadás előtt nulladék lépésnek.
Biztosnak tekinthető, hogy amennyiben F1 fogadásra teszed a fejed, előtte nagyon mélyen ásd bele magad a sportba és lehetőség szerint kerüld a kis szorzós választásokat még ha bármennyire is tuti tippnek minősíted. Mivel itt ahogy hangsúlyoztam múlik egy kicsi a szerencsén is, de a technikai-műszaki dolgok is tudnak meglepetést okozni, például: Időjárás, baleset, biztonsági autós szakasz, büntetés, technikai meghibásodás miatti futam feladás. Múlik az adott pilótán és a csapatán is, pl. egy bokszkiállást milyen gyorsan tudnak lemenedzselni, vagy hogy taktikáznak a gumikkal. Folyamatosan figyelemmel kell kísérni a Forma 1 tippmix tippeket, híreket is, mivel itt akár pletykák, bulvárhírek is könnyen befolyásolhatják az adott fogadóirodák szorzóit, például: Milyen a jelenlegi viszony a pilóta és a stáb, csapatvezetés között, várható-e szerződéshosszabbítás, vagy az utolsó versenyszezonja a jelenlegi az adott pilótának, vagy pl. ki az “első számú” pilóta. Ezek mind fontos szerepek a motivációs faktor figyelembevétele végett is.
Érdemes figyelni azt is egy régebbi közhelyes, de néha megcáfolandó kijelentést is: Aki az első 5 futamon rendre jól teljesít, a top3-ban benne lesz konstruktőri vagy egyéni szinten is. Ezért talán érdemes pár futamot megvárni amire rendeződnek az erőviszonyok és látjuk élesben a versenyzők teljesítményét.